Sztukateria elewacyjna ze styropianu znacząco różni się od innych typów sztukaterii przede wszystkim tym, że zamontowanie jej elementów jest dziecinnie proste. Ten rodzaj sztukaterii można śmiało montować w pojedynkę. Bowiem jej lekka waga pozwala na dowolne manewrowanie bez większego wysiłku. Decydując się na zastosowanie specjalnie przeznaczonych do tego typu elementów klejów, mas i innych materiałów wiążących można w bardzo prosty i szybki sposób przykleić do elewacji wszelkie elementy sztukateryjne. Zamaskować łączenia pomiędzy nimi i sprawić, że wszystko będzie prezentowało się znakomicie. Warto zapamiętać, że montaż wszelkich listew i gzymsów powinno się rozpocząć od narożnika.

Sztukateria elewacyjna ze styropianu do prawidłowego montażu wymaga skrzynkę uciosową. Jest to przyrząd, który pozwala na precyzyjne docięcie listew pod kątem 45° lub 90° tak, aby wszystkie elementy sztukaterii idealnie do siebie pasowały. Dzięki temu można w łatwy sposób uniknąć nieestetycznego wyglądu i zbyt dużych przerw pomiędzy częściami. Po zamontowaniu warto użyć masy do maskowania łączeń, dzięki której dodatkowo wygląd estetyczny poprawi się i nie będzie widać żadnych przerw czy miejsc połączenia elementów.

Jak montować sztukaterię styropianową?

Jak montować sztukaterię styropianową?

Czy sztukateria elewacyjna jest odporna?

Wiele osób zastanawia się, czy sztukateria elewacyjna jest odporna na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Jest to uzależnione przede wszystkim od tego, w jaki sposób wykonane zostały jej elementy. Jeśli zdecydujemy się na firmę, która do produkcji elementów sztukateryjnych stosuje wysokiej jakości materiały. To sztukateria elewacyjna będzie odporna na czynniki atmosferyczne. Sztukateria styropianowa, którą wykonano metodą ciągnioną jest idealnie gładka i nie posiada żadnych ostrych elementów.

Powłoka, którą nakłada się maszynowo stwarza doskonałe zabezpieczenie dla wszystkich elementów wykonanych tą metodą. Dodatkowe pokrycie całych elementów ze styropianu powłoką, którą nakłada się ręcznie metodą natryskową sprawia, że sztukateria elewacyjna jest bardzo trwała, twarda, odporna na wpływ czynników zewnętrznych, a nawet na drobne zarysowania czy uszkodzenia. Wszystko to sprawia, że sztukateria elewacyjna jest bardzo ciekawym rozwiązaniem dla każdego, kto chciałby wykonać piękną i nowoczesną elewację na swoim budynku. Trwałość produktów daje gwarancje, że wykonane tym sposobem zdobienia będą trwałe i odporne.