Łuki elewacyjne są wyjątkowo uroczą i przydatną dekoracją na naszej elewacji. Warto zastosować je w szczególności, gdy decydujemy się na zdobienia wokół okien, a posiadamy również okrągłe otwory okienne. Elementy te w połączeniu z profilami wokółokiennymi pozwoli stworzyć spójne dekoracje, które będą wyjątkową dekoracją elewacji całego domu.

Czy nie myśleliście o tym w jaki sposób odmienić elewację swojego domu? Z czego wykonane są te wszystkie zdobienia na zabytkowych kamienicach? Sztukateria to rodzaj dekoracji czy to wewnętrznych czy też zewnętrznych (elewacyjnych). Właśnie te drugie chcielibyśmy dzisiaj poznać lepiej. Sztukateria elewacyjna znana jest w architekturze już od czasów antycznych. Gdzie takie elementy jak gzymsy, bonie czy łuki elewacyjne zdobiły ściany budynków świadcząc o majętności ich właścicieli. Pierwotnie elementy dekoracyjne wykonywane były z piaskowca lub odlewów gipsowych przez co nie były tanim rozwiązaniem co przekładało się na ich dostępność dla zwykłego obywatela.

Łuki elewacyjne

Łuki elewacyjne

Łuki elewacyjne – tradycyjny element dekoracyjny

Obecnie sztukateria zyskuje coraz więcej sympatyków na rodzimym rynku. Nowoczesne technologie produkcyjne  pozwoliły stworzyć produkty, które w porównaniu do tradycyjnych elementów są o wiele tańsze a ich wytrzymałość wielokrotnie przewyższa starodawne formy.

Łuki elewacyjne są wyjątkowo uroczą i przydatną dekoracją na naszej elewacji. Warto zastosować je w szczególności, gdy decydujemy się na zdobienia wokół okien, a posiadamy również okrągłe otwory okienne. Elementy te w połączeniu z profilami wokółokiennymi pozwoli stworzyć spójne dekoracje, które będą wyjątkową dekoracją elewacji całego domu. Łuki elewacyjne wykonane ze styropianu są wyjątkowo lekkie i łatwe w montażu, a przy tym trwałe i odporne na warunki atmosferyczne. Jeśli chcemy podkreślić wyjątkowy charakter nieruchomości, ale także zależy nam by zabezpieczyć cały otwór okienny i elewację pod nim, koniecznie wybierzmy taki łuk, który idealnie będzie pasował do stylu całego budynku. Producenci oferują szeroką gamę wzorów i wielkości łuków, dzięki czemu możemy idealnie dopasować łuk wokół okna okrągłego, do zdobień wokół tradycyjnych okien.

Łuki elewacyjne możemy także wykorzystać do różnych dekoracji, które chcemy stworzyć na naszej elewacji. Nie muszą one okalać otworów okiennych. Jeśli wystarczy nam fantazji, możemy wykonać dowolne wzory, które pozwolą na wyróżnienie nieruchomości spośród wszystkich innych. Dodatkowo, łuk wykonany ze styropianu wyróżnia się niezwykłą lekkością, trwałością i łatwym montażem, z którym poradzi sobie niemal każdy.