Zworniki elewacyjne to kwadratowy element sztukaterii dekoracyjnej, który pełni funkcję ozdobną. Świetnie sprawdza się na klasycznych elewacjach. Jeszcze do niedawna zworniki można było jedynie spotkać na starych kamienicach, obecnie coraz więcej osób decyduje się na taką formę ozdabiania domu. Wspaniale łączą w sobie tradycję z nowoczesnością. Obecnie zworniki elewacyjne wykorzystuje się także do nowo wybudowanych domów. Dostępne są w wielu wymiarach i wzorach. Zworniki mogą tworzyć zarówno grecki styl elewacji, jak i ten barokowy, pełen przepychu. Na ogół montuje się je nad oknem. Pomimo tego, że jest to mały element sztukaterii dekoracyjnej, odmienia on każdy budynek, dodając mu niepowtarzalnego charakteru. Dostępne są w kolorze białym, ale istnieje także możliwość samodzielnego przemalowania na pasujący do naszego tynku kolor. Zworniki świetnie komponują się z listwami wokół okien.

Zworniki elewacyjne dzięki zastosowania styropianu z poliuretanem są bardzo odporne na zmienne warunki atmosferyczne, a także mrozoodporne. Ich montaż jest prosty i wymaga tylko dokładnego oczyszczenia elewacji, na którą przyklejamy zwornik używając do tego specjalnego kleju.

Zworniki elewacyjne

Zworniki elewacyjne

Zworniki elewacyjne efektowna dekoracja domu

Wśród najnowszych trendów ozdabiania elewacji domu od pewnego czasu prawdziwym hitem są zworniki elewacyjne. Te wypukłe elementy, którymi można wykonać ciekawy kształt na elewacji naszego domu pozwalają na stworzenie niezwykłych, nietypowych zdobień. Dzięki temu możliwym jest wyróżnienie się na tle sąsiadów, a także stworzenie niezwykłej, nowoczesnej elewacji budynku. Podczas ocieplania domu warto wybrać zworniki elewacyjne, które możemy zamontować na przygotowanej i wykończonej elewacji. W tworzeniu ciekawych kształtów ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia. Warto także poszukać inspiracji w internecie i wśród innych, nowocześnie wykończonych domów.

Przykładów, jak wykorzystać zworniki elewacyjne jest tak wiele, że z pewnością każdy znajdzie coś, co go zainspiruje i pozwoli stworzyć wyjątkowe zdobienia na naszym budynku. Dzięki takim elementom możliwym staje się stworzenie pięknego, nowoczesnego domu nawet wówczas, gdy ozdabiany dom ma już naprawdę wiele lat. Ponadto, zastosowanie tego rodzaju rozwiązań pozwala na podkreślenie swojej indywidualności. Wszystko to potwierdza, że zworniki elewacyjne to doskonały pomysł.

Bonie elewacyjne styropianowe to nieodłączny element jeśli chodzi o elewację budynku. Zastosowanie ich na elewacji swojego budynku automatycznie podnosi jego walory estetyczne