Przestronny, dobrze oświetlony salon, komfortowa jadalnia, kuchnia z widokiem na wejście, zaciszna sypialnia oraz widna łazienka – kto by nie chciał takiego domu. Aż trudno sobie wyobrazić, że to wszystko i kilka innych pomieszczeń bez trudu mieści się na 63,5 m2. To jednak możliwe, a wystarczającym dowodem jest sam projekt od pracowni 

Nawet mały domek może być spełnieniem marzeń wielu tych, którzy obecnie mieszkają u rodziców lub w wynajmowanym mieszkaniu w bloku. Gdy mowa jest jednak o przestronnym salonie, trudno jest wyobrazić sobie tak mały metraż. Architekt tworząc projekt, chciał uzyskać dom, który będzie wygodny, praktyczny i zarazem tani w budowie. Być może miało to na celu zaspokojenie potrzeb osób, które nie mają zbyt dużego kapitału, a na kredyt ich zupełnie nie stać. W każdym razie trzeba koniecznie podkreślić, że małe domy też są fajne, bo mogą być równie wygodne i ciekawie urządzone, jak duże i szczególnie przestronne, których realizacja w dodatku jest bardzo kosztowna. W rzeczywistości jest dużo powodów, dla których warto wybrać mały dom, zamiast dużego. Mniejsza powierzchnia do sprzątania i przeprowadzania remontów, możliwość wykorzystania wszystkich pomieszczeń – to tylko niektóre z nich. Mały domek można zbudować na niedużej działce, więc jest to z pewnością idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie dysponują zbyt dużą powierzchnią terenu. Starannie wykończony z użyciem nowoczesnych materiałów na pewno będzie zwracał uwagę otoczenia. Spodoba się nie tylko właścicielom, ale również osobom, które będą miały okazję oglądać go z zewnątrz.

Mały domek też może mieć w sobie to coś. Projektów i propozycji w danym zakresie jest mnóstwo. Należy więc uważnie przyjrzeć się gotowym projektom, aby móc zorientować się co konkretnego jest do wyboru. Rozglądając się za projektem, warto w pierwszej kolejności określić swoje oczekiwania, aby powstały w przyszłości dom był wygodny, funkcjonalny i odpowiedni do urządzenia w zgodzie z indywidualnymi potrzebami.