Sztukateria okna może być głównym elementem dekoracyjnym całej elewacji, jeśli tylko zadbamy o ich odpowiednią oprawę. Właściwie dopasowana sztukateria okna może zdziałać cuda, dlatego warto zastanowić się nad wyborem właściwych elementów. Do najpopularniejszych produktów należą gzymsy, bonie czy listwy, a także zworniki. Z ich pomocą można szybko odmienić wygląd okien i zadbać o ich estetyczną oprawę. Należy podkreślić, że poszczególne elementy dodatkowo pełnią funkcję ochronną, ponieważ zabezpieczają przed deszczem. Tym samym, dzięki nim można skutecznie przeciwdziałać powstawaniu charakterystycznych zacieków. Warto skusić się na komplet elementów okiennej sztukaterii, który najlepiej zamówić za pośrednictwem sieci. W Internecie szybko znajdziemy najróżniejsze rodzaje tego typu części wykończeniowych, świetnie dekorujących całą elewację budynku. Obecnie coraz więcej Polaków decyduje się na ich montaż, mając na względzie nie tylko estetykę nieruchomości, ale także wspomnianą wcześniej ochronę przed zaciekami.

Sztukateria okna elewacyjna

Jednym z częściej wybieranych elementów dekoracyjnych są tak zwane bonie styropianowe, które świetnie sprawdzają się niemal w każdej nieruchomości a szczególnie jako sztukateria okna. Jedną z ich głównych zalet jest bardzo łatwy montaż, w praktyce ograniczający się jedynie do zastosowania odpowiedniego kleju. Nic dziwnego, że nawet osoby bez żadnego doświadczenia nie mają problemów z prawidłowym przytwierdzeniem styropianowych zdobień. Warto zaznaczyć, że bonie występują w najróżniejszych wzorach i wielkościach – niezależnie od tego komfort ich instalacji zawsze jest zadowalający, szczególnie, jeśli mamy do dyspozycji wysokiej jakości klej. Jest to podstawowy produkt, który służy do przytwierdzania boni bezpośrednio do powierzchni ściany. Najlepiej zdecydować się na zakup kleju za pośrednictwem sklepu zajmującego się sprzedażą szeroko pojętej sztukaterii elewacyjnej – wówczas zyskamy gwarancję, że wybrany produkt powstał na bazie specjalnie dobranych składników, które zapewnią styropianowi stabilne przytwierdzenie do ściany.

Nie da się ukryć, że drzwi stanowią główną wizytówkę całego domu. Co za tym idzie, warto zadbać o ich estetyczną oprawę, co w dzisiejszych czasach nie jest trudnym zadaniem. W praktyce, wystarczy zdecydować się na zakup gotowych elementów wykończeniowych. W dziale: sztukateria drzwi, czeka na nas naprawdę szeroki wybór tego typu produktów. Należy pamiętać o tym, aby każdy element był znakomicie dopasowany nie tylko do estetyki drzwi, ale także do całej elewacji budynku. Warto zwrócić szczególną uwagę na styropianowe listwy, ponieważ są one bardzo praktycznym rozwiązaniem. Ich zaletą jest między innymi banalnie prosty montaż oraz satysfakcjonująca wytrzymałość. Można również skusić się na stylowe kolumny, jednakże to rozwiązanie jest zalecane przede wszystkim dla większych nieruchomości. Sztukateria drzwi może być naprawdę bardzo oryginalna – wszystko zależy od wyboru jej poszczególnych elementów oraz dopasowania ich do całego budynku. Warto zauważyć, że ceny takich dekoracji nie są wysokie.