Boniowanie elewacji?

Boniowanie elewacji to łatwy i tani sposób by nadać zewnętrznej części budynków nowego estetycznego i eleganckiego wyglądu.  Boniowanie za pomocą użycia sztukaterii elewacyjnej

Boniowanie elewacji

Boniowanie elewacji

styropianowej to bardzo popularny i wykorzystywany w ostatnich czasach sposób do dekoracji domów i budynków użyteczności publicznej. To wciąż nieprzemijająca moda, która uczyni Twoją  elewację prawdziwym działem sztuki.
Dzięki  różnorodności  boni oferowanych przez producentów sztukaterii styropianowej  i szerokich możliwości ich stosowania,  metoda ta cieszy się uznaniem coraz szerszej grupy architektów. Elementy sztukaterii wykonane są z najwyżej jakości styropianu EPS 200.  Dzięki czemu są lekkie i łatwe w montażu, co również uznawane jest jako atut by polecić ten sposób zdobienia elewacji budynków. Architekci prześcigają się w pomysłach zastosowań boni na elewacjach. Oprócz boniowania bocznego ścian, można stosować je również na froncie elewacji nadając im dowolny kolor, który będzie współgrał z całym otoczeniem.

Jak zrobić bonie?

Bonie elewacyjne - sztukateria elewacyjna Decor system

Bonie elewacyjne – sztukateria elewacyjna

Jak zrobić bonie na elewacji budynku? Producenci tych elementów dają mnóstwo pomysłów na metody boniowania, dostosowując odpowiednie do tego kształty i wzory boni. Elementy te są głównie dostępne są w białym kolorze. Możesz jednak nadać im dowolny kolor w zależności jaki efekt końcowy zamierzamy osiągnąć. Można wykonać je na rogach budynku lub na jego ścianach. Odpowiednio dobrany ich kształt i ilości dobrze będą wyglądały zastosowane bez względu na miejsce ich ułożenia. Tego rodzaju elementy najczęściej spotykamy w postaci prostokątów, z których można ułożyć ciekawe wzory. Projektanci i architekci podpowiadają, że warto dekorować nimi budynki, gdyż dzięki nim te są bardziej nowoczesne i atrakcyjne wizualnie.

Elementy wykończeniowe w postaci boni to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą tanim kosztem ozdobić swój dom lub inny budynek. Ponieważ dzisiejsza sztukateria elewacyjna wykonana jest z najwyższej jakości styropianu ich montaż nie jest skomplikowany, wymaga jedynie precyzji i zastosowania odpowiednich narzędzi.

Jak uzyskać atrakcyjnie wyglądającą elewację?

Atrakcyjna elewacja, którą uzyskamy dzięki zastosowaniu boni sztukaterii zewnętrznej to rewelacyjny sposób by wyróżnić nasz budynek od pozostałych. Bez względu na fakt czy jesteś właścicielem tradycyjnego czy nowoczesnego rodzaju budynku, bonie to wspaniałe narzędzie dekoracyjne. Oprócz właściwości zdobienniczych bonie spełniają również rolę zabezpieczenia krawędzi budowli przed uszkodzeniami. Ten wspaniały dodatek tani i łatwy w montażu cieszy się uznaniem coraz większej grupy właścicieli domów. Budynki wzbogacone o bonie charakteryzują się estetycznym i oryginalnym wyglądem jak i nabierają na wartości. Ponieważ produkt ten jest długotrwały i nie potrzebuje renowacji wystarczy co kilka lat odświeżyć jego kolor lub nadać zupełnie nowy, by nasz budynek znów zyskał na świeżości a atrakcyjna elewacja była wspaniałą wizytówką naszego domu. Zastosowanie boniowania jest proste i nie potrzebuje zaangażowania wykwalifikowanej ekipy montażowej, wystarczy kierować się wskazówkami instrukcji montażu od producenta. Najlepiej skorzystać ze sprawdzonego producenta i zaopatrzyć się u niego. Z całą pewnością takim producentem boni elewacyjnych jest http://decorsystem.pl/listwy-do-boniowania,c208.html.